Aliexpress Alışveriş
 

Aliexpress Alışveriş

Artık günümüzde alışveriş yaparken yurt içi sitelerin yanında yurtdışında hizmet veren sitelerde büyük ilgi görmektedir. Bu sitelerin başında hiç kuşkusuz Aliexpress gelmektedir. Peki Aliexpress alışveriş nasıl yapılır ve nelere dikkat edilir.Zira sonuç olarak alışverişinizi yurt dışından yapacak olmanız stres veren bir durumdur.  Ülkemizde Aliexpress.com dan yapılan alışverişlerin yaygın olması bu stresinizi azaltacaktır.Aliexpress kampanya ve fırsatları için Tıklayınız.

vi_phone

Gelelim Aliexpress alışverişlerinizde nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine; Aliexpress de 10 milyonu aşkın ürün çeşidi arasında aradığınız ürünü en kaliteli ve en ucuzunu bulmak biraz araştırma konusu olacaktır. Unutulmaması gereken bu tarz sitelerin son derece güvenli olmalarının yanında kötü niyetli sahtekarların da olabileceğidir.

Öncelikle aradığınız ürünü arama motoruna yazarak aratabilir yada sol tarafda yer alan kategorilerden ilerleyerek bulabilirsiniz.

Aliexpress_alisveris

Daha sonra arama kriterlerinden isteğe göre “ücretsiz kargo” “en fazla puan” “parça satış” gibi seçenekleri seçerek ürün filtrelemesi yapmamız gerekmektedir.Daha sonra akıllı sıralama sistemini de kullanarak en önce hani kriterlerin gelmesi gerektiğini de belirleyebiliriz.Burada dikkat etmeniz gereken satıcıya duyulan güven ve aldığı puan (yüzdelik oran) dır . Aşağıda resimde gösterildiği şekilde ilgili alanları inceleyiniz.

Aliexpress_indirim

 

Ayrıca burada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da satıcının sattığı ürün sayısı, aldığı yorumlar gibi (order,feedback) özellikleri değerlendirmenizdir. Aliexpress ürünün elinize ulaşmaması,farklı ürün gelmesi veya bozuk gelmesi gibi durumlarda “Dispute” açarsanız sorunsuz para iadesi yapıyorlar. Ayrıca satıcının iade politikasını ve teslimay süreleri bölümüne iyi okumanızı tavsiye ederiz.

Dilerseniz Aliexpress’te chat sistemiyle satıcıyla anında iletişim kurabilir aklınıza takılan konularda yardım alabilirsiniz.Ürünlerin kargo verilişinde ve faturaların kesilmesinde ülkemizdeki gümrük kanunlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aliexpress gönderileri büyük ölçüde Free Shipping (ücretsiz kargo) ile yollamaktadır. Fakat siz dilerseniz ekstra ücret ödeyerek farklı kargo şirketlerini kullanabilirsiniz. Ücretsiz gönderiler Çin posta servisi ile gerçekleştirilmektedir.Ürün Türkiye’ye giriş yaptığında  kargonuz PTT kargo gümrüğüne gitmektedir. Daha sonra normal posta yoluyla kargonuz adresinize getirilmektedir. Ürünlerinizin gümrükte kalması durumlarına karşı gönderinin cinsi,ağırlığı ve paketin büyüklüğü önem arz etmektedir.

Facebook'ta PaylaşTwitter'da Paylaş
hotels300x250

Güncel Kupon fırsatlarından haberdar olmak ister misiniz?

Kategorinin Diğer Kuponları